Zdobądź z nami!

Zobacz

Annaw

Anna Warchoł

Projekty, pozwolenie na budowę

tel. 791 303 000

email: a.warchol@proadapt.pl

Joanna

Joanna Rudyk

Działki, fachowcy

tel. 791 303 000

email: j.rudyk@proadapt.pl

Anna

Anna Moczulska

Porady, reklama

tel. 791 303 000

email: a.moczulska@proadapt.pl

Prezes

Beata Kubacka

Współpraca

tel. 784 075 525

email: b.kubacka@proadapt.pl

Zasugeruj poradę

Nie znalazłeś interesującej Cię porady? Podpowiedz nam tematykę, uwzględnimy ją w pisaniu kolejnych.

Sypialnia z łazienką

dodane przez: Synergia Projekt

Data dodania: 14.02.2014

Ocena:
Projekty domów
Box_sypialniazlazienka
Sypialnia z łazienką to nowoczesne rozwiązanie doskonale pasujące do osób ceniących sobie wygodę, komfort i intymność, a także wszystkich zabieganych, którzy mogą skrócić czas porannej czy wieczornej toalety. 

Sprawdza się nie tylko w sypialni małżeńskiej, gdzie dodaje przede wszystkim zmysłowości oraz stanowi intymną strefę relaksu, do której nie mają dostępu np. dzieci, lecz także w sypialni singla, który lubi wygodę.

Aby umieścić łazienkę w sypialni, musimy mieć także odpowiednio duże pomieszczenie. Samo połączenie sypialni z łazienką powinno być odpowiednio wyciszone, tak aby użytkowanie łazienki nie przeszkadzało drugiej osobie, np. śpiącemu małżonkowi. Wówczas oba pomieszczenia powinny być stosownie odizolowane. Jednym z rozwiązań jest umieszczenie garderoby pomiędzy sypialnią, a łazienką, po to by zagłuszyć wszelkie możliwe hałasy. Trzeba także dobrze przemyśleć materiał wykończeniowy, bowiem łazienka to część mokra. Warto użyć elementów odpornych na wilgoć. Znaczenie ma nie tylko podłoga, ale i ściany czy drzwi. Dobrze byłoby, aby unosząca się para nie przedostawała się do sypialni. Pomieszczenie należy zabezpieczyć przed wilgocią również poprzez odpowiednią wentylację.

Osoby, które z kolei decydują się na zupełnie otwarte połączenie sypialni i łazienki, muszą być gotowe na konieczność dostosowania się do drugiej osoby – nieuniknione będą np. odgłosy lecącej wody. Więcej będzie także pary i wilgoci.

Łazienka w sypialni może budzić negatywne odczucia u osób, które cenią sobie prywatność w łazience. W przypadku, gdy łazienka znajduje się w sypialni małżeńskiej, możemy nie mieć możliwości wyciszenia się, gdyż dzielimy czas wraz z małżonkiem – dla jednych jest to atut, ale dla innych wada.

Warto pamiętać również, że takie rozwiązanie sprawdza się tylko wtedy, gdy w domu jest dodatkowa, ogólnodostępna łazienka.

Usytuowanie łazienki w sypialni może stanowić znaczne ułatwienie dla osób niepełnosprawnych. Wszystko oczywiście zależy od zastosowania odpowiednich architektonicznie rozwiązań.

Połączenie sypialni z łazienką to zatem ciekawa, ale dość problematyczna opcja, budząca różne emocje. Nie wahajmy się jednak, gdy jesteśmy pewni, że łazienka w sypialni to rozwiązanie właśnie dla nas. Pamiętajmy natomiast, że w momencie podjęcia ostatecznej decyzji warto przedyskutować wszystkie nurtujące nas zagadnienia z architektem, który bazując na własnym doświadczeniu na pewno będzie miał wiele ciekawych pomysłów.

 

Twoja ocena:

Prace projektowe Projektowanie budynków

Drzewa na działce, Salon i kuchnia na piętrze, Księga wieczysta

Inni fachowcy z tej branży

Synergia Projekt

Projektowanie budynków

2arch Wytwórnia Projektów

Projektowanie budynków

Biuro Architektoniczne AMS

Projektowanie budynków

Najnowsze porady:

Projekt domu typowego

Ilość projektów domów typowych na rynku jest obecnie niezliczona. Każdy z nich składa się z krótkiego opisu, rysunków...

 

10 wskazówek przy wyborze projektu domu

Wybór właściwego  projektu domu jest niezwykle istotny. Warto zastanowić się w jakim domu chcielibyśmy mieszkać, rozważyć wszystkie aspekty,...

Znajdziesz nas na:

Handicapped_icon
Serwis wspiera osoby niepełnosprawne
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna
Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki