Zdobądź z nami!

Zobacz

Annaw

Anna Warchoł

Projekty, pozwolenie na budowę

tel. 791 303 000

email: a.warchol@proadapt.pl

Joanna

Joanna Rudyk

Działki, fachowcy

tel. 791 303 000

email: j.rudyk@proadapt.pl

Anna

Anna Moczulska

Porady, reklama

tel. 791 303 000

email: a.moczulska@proadapt.pl

Prezes

Beata Kubacka

Współpraca

tel. 784 075 525

email: b.kubacka@proadapt.pl

Zasugeruj poradę

Nie znalazłeś interesującej Cię porady? Podpowiedz nam tematykę, uwzględnimy ją w pisaniu kolejnych.

Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

dodane przez: Synergia Projekt

Data dodania: 14.02.2014

Ocena:
Projekty domówDziałkiPozwolenie na budowę
Box_pozwolenie_na_budowe
Zamiar budowy domu to jedna z ważniejszych decyzji w życiu, która zwykle daje dużo radości, jest to bowiem spełnienie marzeń wielu osób. Pamiętajmy jednak, że przed „wbiciem pierwszej łopaty” czeka nas etap przedbudowlany, który wymaga czasu i zaangażowania. Jedną z jego części jest długi proces uzyskania pozwolenia na budowę.

Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę niesie za sobą mnóstwo formalności. Konieczne jest sprawne porozumiewanie się z urzędnikami, umiejętność zdobywania i gromadzenia różnego typu dokumentów oraz zezwoleń. Przydatna może okazać się także wiedza z zakresu prawa, zwłaszcza budowlanego. Dokumentów do zgromadzenia jest naprawdę dużo, a ponadto mają one zazwyczaj techniczne nazwy. Jednym z najważniejszych dokumentów, którymi trzeba dysponować jest wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a jeśli nim nie dysponujemy niezbędne będzie uzyskanie decyzji o Warunkach Zabudowy (WZ) i zagospodarowania terenu. Są to dokumenty, które określają jaki rodzaj budynku może powstać na danym terenie – rodzaj zabudowy, dachu czy ilość kondygnacji. Warto zatem posiadać je jeszcze przed wyborem projektu, aby nie okazało się, że dany dom nie może powstać na naszej działce. Do uzyskania pozwolenia na budowę niezbędna jest także adaptacja projektu, czyli jego przystosowanie do warunków miejscowych, wykonanie której należy zlecić architektowi. Zebrać należy także kopie umów z dostawcami mediów lub też zapewnienia o ich podłączeniu, badania gruntu i wiele innych. Warto także pamiętać, że popełnienie nawet małego błędu podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę może nieść za sobą nieprzyjemne konsekwencje.

Każdy, kto ceni sobie spokój i swój wolny czas, a ponadto nie lubi poświęcać go na organizację spraw formalno-urzędowych może uzyskać pomoc w naszym serwisie, który powstał właśnie z myślą o osobach, które planują budowę domu i borykają się z licznymi czasochłonnymi pracami.

W ProAdapt.pl każdy użytkownik może skorzystać ze ścieżki uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki temu uzyska informacje o wszystkich czynnościach, jakie w tym celu należy wykonać. Przyszły inwestor otrzyma także indywidualny zestaw wypełnionych dokumentów oraz wskazanie urzędów, do których należy je złożyć. Serwis jest wyposażony w nowoczesne narzędzia, które umożliwiają automatyczne zaimportowanie do wszystkich dokumentów niezbędnych danych, które wpisujemy tylko raz. Dzięki temu zyskujemy czas, który poświęcilibyśmy na ich wypełnienie.

Każdy ma także możliwość skontaktowania się z doradcą naszego serwisu – architektem – który udzieli wszelkich wskazówek, pomoże dobrać właściwy projekt do działki lub też działkę do zakupionego już projektu, podzieli się informacjami dotyczącymi adaptacji, a przede wszystkim pomoże w uzyskaniu pozwolenia na budowę.

Poprzez skorzystanie ze ścieżki uzyskania pozwolenia na budowę zyskujemy sporo wolnego czasu, a także i pieniądze – nie musimy dojeżdżać wielokrotnie do różnych urzędów, a dzięki temu nie płacimy za paliwo. Ponadto korzystając z pomocy architektów będziemy mieli pewność, że proces uzyskania pozwolenia na budowę jest powierzony ekspertom i idzie we właściwym kierunku. Zyskujemy zatem także spokój i bezpieczeństwo.

Przypominamy, że nie wszystkie obiekty wymagają pozwolenia na budowę, np. altany, obiekty gospodarcze, wiaty, małe baseny, oczka wodne, itp.

Twoja ocena:

Prace projektowe Projektowanie budynków

Urzędy i instytucje Starostwa powiatowe, Urzędy miast

Drzewa na działce, Sypialnia z łazienką, Salon i kuchnia na piętrze

Inni fachowcy z tej branży

Synergia Projekt

Projektowanie budynków

2arch Wytwórnia Projektów

Projektowanie budynków

Biuro Architektoniczne AMS

Projektowanie budynków

Najnowsze porady:

Projekt domu typowego

Ilość projektów domów typowych na rynku jest obecnie niezliczona. Każdy z nich składa się z krótkiego opisu, rysunków...

 

10 wskazówek przy wyborze projektu domu

Wybór właściwego  projektu domu jest niezwykle istotny. Warto zastanowić się w jakim domu chcielibyśmy mieszkać, rozważyć wszystkie aspekty,...

Znajdziesz nas na:

Handicapped_icon
Serwis wspiera osoby niepełnosprawne
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna
Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki