Zdobądź z nami!

Zobacz

Annaw

Anna Warchoł

Projekty, pozwolenie na budowę

tel. 791 303 000

email: a.warchol@proadapt.pl

Joanna

Joanna Rudyk

Działki, fachowcy

tel. 791 303 000

email: j.rudyk@proadapt.pl

Anna

Anna Moczulska

Porady, reklama

tel. 791 303 000

email: a.moczulska@proadapt.pl

Prezes

Beata Kubacka

Współpraca

tel. 784 075 525

email: b.kubacka@proadapt.pl

Zasugeruj poradę

Nie znalazłeś interesującej Cię porady? Podpowiedz nam tematykę, uwzględnimy ją w pisaniu kolejnych.

Ilość łazienek

dodane przez: Synergia Projekt

Data dodania: 14.02.2014

Ocena:
Projekty domów
Box_ilosc_lazienek01
Ilość łazienek w domu powinna zależeć od ilości mieszkańców. Jeżeli posiadamy dużą rodzinę, czy też często przyjmujemy gości, najlepiej, aby dom miał przynajmniej 2 łazienki, pozwoli to uniknąć porannych kolejek.

Ilość łazienek w projekcie domu powinna być także związana z ilością kondygnacji budynku, bowiem na każdej powinna znaleźć się minimum jedna łazienka lub przynajmniej toaleta. Ogromną rolę odgrywać będzie łazienka na parterze, bowiem będą z niej korzystać nie tylko domownicy, ale i goście. Najlepszym miejscem na jej usytuowanie jest hol. Powinna być duża i przestronna, tak aby każdy mógł z niej komfortowo korzystać. Łazienka na piętrze będzie służyć zazwyczaj jako miejsce do porannej i wieczornej toalety. Najlepiej, jeśli będzie usytuowana dokładnie nad łazienką parteru. Dzięki temu zminimalizowana zostanie liczba pionów kanalizacyjnych i wentylacyjnych, a to z kolei obniży koszt inwestycji.

Ilość łazienek w domu powinna być uzależniona nie tylko od ilości mieszkańców, ale i od gości, których przyjmujemy do domu. Jeśli ich wizyty są częste i powiązane z noclegiem, warto przemyśleć, czy konieczna nie będzie dodatkowa łazienka. Gdy zdecydujemy się na prowadzenie pensjonatu, musimy brać pod uwagę komfort naszych gości i zapewnić im swobodny dostęp do łazienek.

Obecnie ciekawym rozwiązaniem jest połączenie sypialni z łazienką, co zapewnia komfort i wygodę np. małżonkom, musi być to jednak odpowiednio wentylowane pomieszczenie. Ważne jest także, by w domu na danej kondygnacji znalazła się także inna – ogólnodostępna łazienka.

Jeżeli w naszym domu mieszka osoba niepełnosprawna musimy posiadać łazienkę, z której będzie mogła swobodnie korzystać – ważne są jej wymiary – tak, aby zapewnić jej przestrzeń manewrową. Dodatkowo wszystkie elementy związane z wykończeniem wnętrza powinny znaleźć się na odpowiedniej wysokości.

Pamiętać należy, że każda łazienka w domu to także dodatkowy wydatek w postaci kosztów związanych z podłączeniem wody i kanalizacji, a także z wykończeniem łazienki. Warto zatem nie kierować się jedynie wygodą.

 

Twoja ocena:

Prace projektowe Projektowanie budynków

Prace instalacyjne Instalacje wodno-kanalizacyjne

Drzewa na działce, Sypialnia z łazienką, Salon i kuchnia na piętrze

Inni fachowcy z tej branży

Synergia Projekt

Projektowanie budynków

Instal Speed

Instalacje wodno-kanalizacyjne

„DOMUS”

Instalacje wodno-kanalizacyjne

Podobne porady

Sypialnia z łazienką

dodane przez: Synergia Projekt

Data dodania: 14.02.2014

Sypialnia z łazienką to nowoczesne rozwiązanie doskonale…

Najnowsze porady:

Projekt domu typowego

Ilość projektów domów typowych na rynku jest obecnie niezliczona. Każdy z nich składa się z krótkiego opisu, rysunków...

 

10 wskazówek przy wyborze projektu domu

Wybór właściwego  projektu domu jest niezwykle istotny. Warto zastanowić się w jakim domu chcielibyśmy mieszkać, rozważyć wszystkie aspekty,...

Znajdziesz nas na:

Handicapped_icon
Serwis wspiera osoby niepełnosprawne
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna
Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki