Zdobądź z nami!

Zobacz

Annaw

Anna Warchoł

Projekty, pozwolenie na budowę

tel. 791 303 000

email: a.warchol@proadapt.pl

Joanna

Joanna Rudyk

Działki, fachowcy

tel. 791 303 000

email: j.rudyk@proadapt.pl

Anna

Anna Moczulska

Porady, reklama

tel. 791 303 000

email: a.moczulska@proadapt.pl

Prezes

Beata Kubacka

Współpraca

tel. 784 075 525

email: b.kubacka@proadapt.pl

Skąd pomysł?

Stworzenie serwisu ProAdapt to pomysł, który zrodził się z obserwacji rynku architektoniczno-budowlanego i naszego wcześniejszego doświadczenia zawodowego związanego z kontaktem z klientami planującymi budowę domu bądź będącymi w trakcie trwania inwestycji. Jednym z najczęściej powtarzających się problemów, z którymi borykają się inwestorzy, jest proces doboru projektu i działki. Wielu ludzi posiadających działkę ma problem ze znalezieniem właściwego projektu, bowiem dla działki istnieją liczne ograniczenia – związane nie tylko z przepisami prawa budowlanego, ale i zapisami znajdującymi się w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego, czy też Warunkach Zabudowy. Osoby planujące budowę domu często też nie zdają sobie sprawy, jak wiele formalności  – związanych między innymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę – trzeba załatwić jeszcze przed „wbiciem pierwszej łopaty”.  Serwis ProAdapt to narzędzie, które wychodzi naprzeciw wszystkim tym, którzy borykają się z takimi problemami.

Jak powstawał serwis?

Na samym pomyśle się jednak nie skończyło ;) Rozpoczęło się budowanie serwisu – od spisania dokumentacji, poprzez makiety, tworzenie, krok po kroku, poszczególnych funkcjonalności i grafik, opiniowanie, testowanie i stabilizację, aż po obecny kształt serwisu. Z dnia na dzień pracy przybywało, do trzonu serwisu doklejaliśmy kolejne moduły.

Z czego składa się serwis?

Serwis składa się z 7 części: Projekty, Działki, Komplety, Fachowcy, Porady, Pozwolenie na budowę i Planuj z ProAdapt. Każda z nich może tworzyć integralną część, jednak ich istotą jest wzajemne powiązanie. Naszym głównym założeniem było stworzenie jednego miejsca, które będzie przydatne dla użytkowników od momentu samego pomysłu czy marzenia – „chcę wybudować dom”, aż po uzyskanie pozwolenia na budowę, a nawet dłużej.

Co nas wyróżnia?

Trzonem naszego serwisu i jedną z głównych funkcjonalności jest łączenie projektów i działek w komplety, co wyróżnia nas na tle innych serwisów. Każdy użytkownik zobaczy zalety i wady wybranych przez siebie rozwiązań, a także usytuowanie domu na działce, dzięki czemu dowie się m.in. ile miejsca pozostanie do zagospodarowania na ogród, a także do jakich pomieszczeń wpada słońce w poszczególnych porach dnia. Ponadto oferujemy nieszablonowe podejście – nie tylko od projektu do działki, ale i od działki do projektu – każdy użytkownik może bowiem znaleźć w serwisie działki pasującą do projektu, jak i projekty pasujący do wybranej wcześniej działki.

ProAdapt wyróżniają także wyszukiwarki: projektów i działek, które są dostosowane do oczekiwań użytkowników i zawierają nieszablonowe kryteria, jak: hobby, model rodziny, okno w łazience, kuchnia z wyspą, odległość od szkoły, sklepu czy drogi szybkiego ruchu, ogrodzenie czy drzewa na działce.

Nasz serwis to także innowacyjna aplikacja umożliwiająca przejście przez ścieżkę uzyskania pozwolenia na budowę przygotowana indywidualnie w zależności od rodzaju działki oraz posiadanych dokumentów.

ProAdapt to również serwis, w którym użytkownik może skorzystać z kompleksowej usługi – w jednym miejscu zakupi projekt gotowy i znajdzie właściwą działkę, skorzysta z bazy fachowców i porad, a także z aplikacji pozwolenia na budowę. Poszczególne elementy ProAdapt stanowią integralne części, ale wszystkie razem, przenikając się ze sobą w każdym momencie, tworzą kompleksowy serwis, który będzie przydatny użytkownikowi na każdym etapie procesu przygotowania się do budowy, a także samego procesu budowlanego. Ponadto we wszystkich miejscach serwisu służymy pomocą, wiedzą i doświadczeniem.

Co dalej?

Mimo że serwis ProAdapt jest rozbudowany nie mamy zamiaru zakończyć działań związanych z jego budową. W naszych głowach wciąż rodzą się nowe pomysły, w przyszłości zamierzamy dołączyć do serwisu kolejną innowacyjną funkcjonalność, o której na razie nie wspomnimy. Przeglądajcie i śledźcie nasze działania, a na pewno będziecie mile zaskoczeni!

Najnowsze porady:

Projekt domu typowego

Ilość projektów domów typowych na rynku jest obecnie niezliczona. Każdy z nich składa się z krótkiego opisu, rysunków...

 

10 wskazówek przy wyborze projektu domu

Wybór właściwego  projektu domu jest niezwykle istotny. Warto zastanowić się w jakim domu chcielibyśmy mieszkać, rozważyć wszystkie aspekty,...

Znajdziesz nas na:

Handicapped_icon
Serwis wspiera osoby niepełnosprawne
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna
Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki