Zdobądź z nami!

Zobacz

Annaw

Anna Warchoł

Projekty, pozwolenie na budowę

tel. 791 303 000

email: a.warchol@proadapt.pl

Joanna

Joanna Rudyk

Działki, fachowcy

tel. 791 303 000

email: j.rudyk@proadapt.pl

Anna

Anna Moczulska

Porady, reklama

tel. 791 303 000

email: a.moczulska@proadapt.pl

Prezes

Beata Kubacka

Współpraca

tel. 784 075 525

email: b.kubacka@proadapt.pl

ProAdapt.pl wsparciem dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne, które w pełni starają się korzystać z dóbr publicznych, zapewne niejednokrotnie spotykają się z barierami architektonicznymi, które komplikują i utrudniają im życie. Wiele z nich na pewno marzy wówczas o miejscu, w którym mogłyby swobodnie funkcjonować, bez żadnych przeszkód. Takim miejscem powinien być dom, który kojarzy się ze spokojem, bezpieczeństwem i odpoczynkiem.

ProAdapt.pl zwraca szczególną uwagę na osoby niepełnosprawne, dla których znalezienie gotowego projektu dostosowanego do ich stopnia niepełnosprawności jest często ogromnym wyzwaniem. W niewielu pracowniach jest możliwość wyszukania tego typu projektów gotowych, a zaprojektowanie domu indywidualnego to spory wydatek, za który zapłacić trzeba przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Może okazać się to barierą dla osób, które nie mają takich możliwości finansowych.

W naszym serwisie każda osoba niepełnosprawna nie tylko znajdzie właściwy dla siebie projekt gotowy, lecz także uzyska wiedzę w jakim stopniu jest on dopasowany do jego niepełnosprawności. Dodatkowo każdy użytkownik otrzyma informacje o zmianach, jakie należy wykonać w projekcie, by osoba niepełnosprawna mogła w pełni i swobodnie funkcjonować w wybranym przez siebie domu. Mogą być to bowiem nawet niewielkie zmiany, jak poszerzenie otworu drzwiowego.

Każdy niepełnosprawny użytkownik serwisu oprócz projektu gotowego znajdzie w serwisie ProAdapt.pl także bazę działek budowlanych wraz z informacjami o utrudnieniach na działce, takich jak skosy czy podwyższenia poziomu, co również stanowi cenną informację, zwłaszcza dla osób, którym problemy sprawia poruszanie się. Ponadto każda działka budowlana jest szczegółowo opisana, dzięki czemu użytkownicy otrzymają informacje o odległości działki od ważnych obiektów publicznych, jak szkoły, sklepu, kościoła, przystanku autobusowego czy ośrodka zdrowia. Jest to niezwykle ważne właśnie w przypadku, kiedy u domowników występuje niepełnosprawność ruchowa i zbyt duża odległość od tak ważnych miejsc może być sporym utrudnieniem.

Niezwykle innowacyjnym elementem serwisu, równie istotnym dla osób niepełnosprawnych jest połączenie projektu i działki w komplet. Każdy użytkownik otrzyma bowiem informację, czy dany projekt zmieści się na działce, a także będzie mógł zobaczyć, ile miejsca na działce zostanie jeszcze do zagospodarowania. Jest to niezwykle ważna informacja dla osób niepełnosprawnych, bowiem dowiedzą się one, czy na danej działce można jeszcze dobudować np. rampę czy podjazd do wybranego domu.

Serwis ProAdapt.pl oferuje także możliwość przejścia przez ścieżkę uzyskania pozwolenia na budowę. Każdy użytkownik może skorzystać z indywidualnie przygotowanych dokumentów oraz otrzyma informację, które z nich należy złożyć i w jakim czasie we wskazanym urzędzie. W serwisie znajduje się także obszerna baza fachowców oraz porad z zakresu architektoniczno-budowlanego, z których osoby niepełnosprawne mogą korzystać o każdej porze dnia. Dodatkowo doradcy serwisu – głównie architekci – na każdym etapie procesu przedbudowlanego będą służyć wsparciem i pomocą, chętnie udzielą osobom niepełnosprawnym wszelkich informacji związanych z wyborem projektu, działki, czy też pomogą w przejściu ścieżki administracyjnej.

Najnowsze porady:

Projekt domu typowego

Ilość projektów domów typowych na rynku jest obecnie niezliczona. Każdy z nich składa się z krótkiego opisu, rysunków...

 

10 wskazówek przy wyborze projektu domu

Wybór właściwego  projektu domu jest niezwykle istotny. Warto zastanowić się w jakim domu chcielibyśmy mieszkać, rozważyć wszystkie aspekty,...

Znajdziesz nas na:

Handicapped_icon
Serwis wspiera osoby niepełnosprawne
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna
Gospodarka. Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki